Lokalizacja

OTOCZENIE SCSK OPTIMA

Ośrodek SCSK Optima leży w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku zatłoczonego Starego Miasta.
Podgórze Duchackie, w którym znajduje się Optima, to dzielnica mieszkalna z dobrą infrastrukturą. W pobliżu ośrodka znajduje się galeria handlowa C.H. Bonarka (około 15 minut pieszo), sklepy oraz tereny zielone. W bliskiej odległości znajduje się kilka centrów biurowych ( Budomat, Buma Square, Electrolux), dworzec PKP Kraków-Płaszów, oraz szpital św. Rafała. Z ośrodka z łatwością można przejść na kopiec Krakusa, z którego rozciąga się piękna panorama miasta.

Łatwy dojazd

Nasz hotel usytuowany jest w dogodnej lokalizacji.

Dojazd samochodem z ośrodka do Kopalni Soli w Wieliczce zajmuje około 15 minut (odległość 8 km). Łatwy i szybki dojazd do obwodnicy pozwala szybko opuścić Kraków omijając zatłoczone Stare Miasto. Lokalizacja hotelu sprzyja podróżnym zatrzymującym się w Krakowie służbowo.

W pobliżu

 • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - 2,5 km
  ul. Siostry Faustyny 3
 • Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie Się” - 2,5 km
  ul. Totus Tuus 34
 • Teren byłego obozu koncentracyjnego Kraków-Płaszów - 2 km
  ul. Abrahama 3
 • Szpital św. Rafała - 2,5 km
  ul. Adama Bochenka 12
 • Centrum Handlowe Bonarka - 2 km
  ul. Kamieńskiego 11

Dojazd autobusem lub tramwajem

Z Centrum Miasta – z Dworca Głównego

Na przystanku „Dworzec Główny” wsiąść w tramwaj linii: 3 , 24, 50  (kierunek – „Bieżanów Nowy”, „Kurdwanów”). Po przejechaniu mostu na Wiśle wysiąść na 5. przystanku („Kabel”). Przejść przejściem dla pieszych na ulicę Malborską przez skrzyżowanie z Wielicką, a następnie z ulicą Kamieńskiego. W odległości ok. 400 m. od drugiego skrzyżowania znajduje się Optima.

Szybszym i wygodniejszym sposobem dotarcia z Dworca Głównego do Optimy jest przejazd taksówką z parkingu nad dworcem, gdzie znajduje się postój. Można tam dotrzeć windą lub schodami. Przejazd taksówką spod Dworca Głównego do naszego ośrodka powinien kosztować około 25-30 zł.

Z dworca Kraków-Płaszów

Na przystanku Dworcowa wsiąść w tramwaj linii: 3, 6,  9, 13,23, 24,50,   (kierunek – „Bieżanów Nowy”, „Kurdwanów”), wysiąść na następnym przystanku („KABEL”). Przejść przejściem dla pieszych na ulicę Malborską przez skrzyżowanie z Wielicką, a następnie z ulicą Kamieńskiego. W odległości ok. 400 m. od drugiego skrzyżowania znajduje się Optima.

Można także dojechać bezpośrednio na ul. Malborską 65 autobusem nr 107 ( drugi przystanek).

Z lotniska Balice

Autobusem nr 292 z przystanku na lotnisku do przystanku „Cracovia” (obok hotelu „Cracovia”), następnie przejść na drugi przystanek oznaczony „Cracovia” znajdujący się przy kinie „Kijów” i wsiąść do autobusu linii  144 lub 173 i wysiąść na  przystanku („Malborska”). Proszę cofnąć się do najbliżej ulicy i skręcić w lewo ( Malborska), po przejściu około 400m po lewej stronie ulicy znajduje się nasz ośrodek.


 

Dojazd samochodem

Z kierunku: Warszawa

Ulicą 29 Listopada, Alejami Słowackiego, Mickiewicza i Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego za Castoramą skręcić na drugich światłach w Malborską, (kierunkowskazy na Rzeszów i Wieliczkę).

Z kierunku: Katowice

Z autostrady A4 dwie możliwości dojazdu:

zjazd na obwodnicę Kraków Południe, następnie kierować się na Kraków Łagiewniki prosto na światłach przez rondo, na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w prawo i na kolejnych światłach w lewo w Klonowicza. Po przejechaniu 1000m znajdziecie się Państwo przy ul. Malborskiej 65, gdzie znajduje się nasz ośrodek.

na rondzie Radzikowskiego w prawo w ulicę Armii Krajowej, Czarnowiejską, aleję Mickiewicza i Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego za Castoramą skręcić na drugich światłach w Malborską, (kierunkowskazy na Rzeszów i Wieliczkę).

Z kierunku: Chrzanów

Ulicą ks. Józefa Poniatowskiego przejazd mostem Zwierzynieckim, ulicą Kapelanką do skrzyżowania Grunwaldzkiego, skręcić w prawo w ulicę Konopnickiej, Kamieńskiego za Castoramą skręcić na drugich światłach w Malborską, (kierunkowskazy na Rzeszów i Wieliczkę).

Z kierunku: Zakopane

Ulicą Zakopiańską, Wadowicką do ronda Matecznego, skręcić w prawo w Kamieńskiego za Castoramą skręcić na drugich światłach w Malborską, (kierunkowskazy na Rzeszów i Wieliczkę).

Z kierunku: Wieliczka

Ulicą Wielicką do Kamieńskiego, na pierwszych światłach skręcić w lewo w Malborską.


Dojazd z „Optimy” do centrum miasta

 • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - 2,5 km
  ul. Siostry Faustyny 3
 • Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie Się” - 2,5 km
  ul. Totus Tuus 34
 • Teren byłego obozu koncentracyjnego Kraków-Płaszów - 2 km
  ul. Abrahama 3
 • Szpital św. Rafała - 2,5 km
  ul. Adama Bochenka 12
 • Centrum Handlowe Bonarka - 2 km
  ul. Kamieńskiego 11